SAMSUN BAFRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"23 Nisan Ulusul Egemenlik Ve Çocuk Bayramı" Kutlama Mesajı

Sevgili Öğrenciler; Bu bayramın sizlere armağan edilmesi, sizlere ne kadar çok değer verildiğinin ve güvenildiğinin en güzel işaretidir. Sizlerin de bu güvene layık olmak için var gücünüzle çalışacağınızdan şüphemiz yoktur.


Bu gün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

Bağımsızlığımızın sembolü olan bu bayrağın kazanılması uğruna sadece Çanakkale’de ülkemizin geleceği olan, o zamanın okumuş, yazmış ve ilim ehli insanların da aralarında olduğu 250.000 vatan evladının şehit olduğu, insanlıktan nasibini almamış, yırtıcılıkta sırtlanları geçmiş toplumların “bir damla petrol, bir damla kan” anlayışına karşı, onurlu bir mücadelenin verildiği günlerde hesapları bozacak tek bir güç vardı o  da  bugün de olduğu gibi bu milletin ta kendisi idi.

Bunu gören Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK    milleti söz sahibi yapmak için çalışmalar yürüttü. Bunun göstergesi olarak Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi Açıldı. 23 Nisan 1920 günü, milletin kendi kaderini kendi eline aldığı, var olma ya da yok olma savaşını verdiği, İmanı tam, kahraman bir ulusun, şaha kalktığı, haklarını kazanarak egemen olduğu ve bunu bütün dünyaya ilan ettiği gündür.

Bugün altı çizilmesi gereken bir gündü. O günün altı o kadar güzel çizilecekti ki hiç unutulmasın  diye. Öyle de oldu. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK bu önemli tarihi, en değerli varlığımız, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan ederek anlamına anlam kattı.

Sevgili Öğrenciler;

Bu bayramın sizlere armağan edilmesi, sizlere ne kadar çok değer verildiğinin ve güvenildiğinin en güzel işaretidir. Sizlerin de bu güvene layık olmak için var gücünüzle çalışacağınızdan şüphemiz yoktur. Unutmayın! Bugün bizlerin bulunduğu bu makam ve mevkilerde gelecekte sizler yer alacaksınız. Bugün burada coşkunuzu paylaşan büyükleriniz sizden araştıran, düşünen, üreten, ahlaki ve insani değerlere sahip insanlar olarak yetişmenizi beklemektedirler. Sizlerde bu bilince sahip olmalısınız. Şimdiden sorumluluklarınızı yerine getirip geleceğe iyi hazırlanırsanız aydınlık yarınlar sizlerin olacaktır.

Bizler, ihtiyarlığımızdan önce gençliğimizin, hastalanmadan önce sıhhatimizin, fakirliğimizden önce zenginliğimizin, meşgul zamanlardan önce boş vaktimizin, ölümden önce hayatımızın kıymetini nasıl bilmemiz gerekiyorsa, esaretten önce de bağımsızlığımızın kıymetini bilelim. Bir ve beraber olalım. İç savaşlarla kan kaybetmiş, zayıf, parçalanmış, küçük,bağımlı bir ülke; ülkemiz düşmanlarına, emperyalist güçlere ve silah tüccarlarına yarar.

Birbirimizle mücadele etmek yerine, bir ve beraberce, ekonomisini düzeltmiş, milli savunma sanayisini kurmuş, çağı yakalamış, büyük, güçlü, kalkınmış ve müreffeh bir ortamda   el ele vererek hep birlikte yaşayalım.

Sevgili Çocuklar; gün sizin gününüzdür, geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecek olanlarsınız. Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun…

Bu duygu ve düşüncelerle Şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor,  

 

Sevginin, kardeşliğin, manevi ve ahlaki değerler ile barışın hâkim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle...

Gazipaşa Mahallesi Şht. Adem Yıldız Sokak / Bafra / Samsun - 03625431097 - 03625424526

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.