SAMSUN BAFRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´ İlçemizde Coşkuyla Kutlandı.

´29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´ İlçemizde  Coşkuyla  Kutlandı.

            İlçemiz  Bafra Atatürk Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Cumhuriyetimizin 94. Yıl Dönümü Bafra Kent Meydan’ında kutlandı.

             Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, Kaymakamımız Ali Fuat TÜRKEL ve Bafra Belediye Başkanı Zihni ŞAHİN, halkın ve programa katılan öğrencilerin bayramını kutladı. Kaymakamımız Ali Fuat TÜRKEL’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından başladı.

             Kaymakamımız Ali Fuat TÜRKEL yaptığı konuşmada‘’ Bugün, Cumhuriyetimizin ilanının 94. Yılını birlikte kutlamanın coşku ve heyecanı içindeyiz. Bu büyük Bayram herkese kutlu olsun. 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de ‘’Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet  iradesidir.’’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez  değerdir ’’ dedi.

Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin, ‘Vatan Destanı’ şiiri, Cumhuriyetin Türk Kadınına Kazandırdıkları’ adlı konuşma, ‘Cumhuriyeti Biz Böyle Koruduk’ adlı  oratoryum,   Atakum Belediyesi’nin halk oyunları ve Atatürk Anadolu Lisesi’nin koro dinletisi ile son buldu.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına, Kaymakamımız Sayın Ali Fuat TÜRKEL, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan KIRCALI, Bafra Belediye Başkanı Zihni ŞAHİN, Bafra Emniyet Müdürü Hikmet DEMİRCİ, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut TÜRKMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KÂTİPOĞLU, sivil toplum kuruluşlarının temsilcisi ve çok sayıda vatandaş katıldı.


30-10-201730-10-201730-10-201730-10-2017

Gazipaşa Mahallesi Şht. Adem Yıldız Sokak / Bafra / Samsun - 03625431097 - 03625424526

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.