SAMSUN BAFRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Girişimci Okul ve İstihdam için İşbirliği” projesini hayata geçirebilmek için protokol imzalandı.

“Girişimci Okul ve İstihdam için İşbirliği” projesini hayata geçirebilmek için protokol imzalandı.

Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Bafra Ticaret ve Sanayi Odası birlikte “Girişimci Okul ve İstihdam için İşbirliği” projesini hayata geçirebilmek için protokol imzalandı. Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe Finansman Uygulama Atölyesinde taraflar bir araya geldi.

 İmzalanacak protokol öncesinde proje ile ilgili olarak Bafra Şehit Erkut Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe Finansman öğretmeni aynı zamanda proje danışmanı Selim Aksar konuşma yaptı.

Proje danışmanı Selim Aksar özetle: “Türkiye Girişimcilik Stratejisi ve Eylem Planı 2015-2018 hedeflerinde de girişimciliği okullarda yayma hedefi vardır. Okullardaki girişimcilik potansiyelini ortaya çıkararak, engelleri ortadan kaldırmayı ve girişimcilik kültürünü canlandırma amaçlanmıştır. Okul olarak öğrencilerin geleceğe ümitle baktığı, inovasyona açık, girişimci iklimini okulumuzda gerçekleştirmek, girişimcilik eğitimlerini artırarak ilham veren girişimci rol modellerin tanıtılmasına yönelik uygulamalar yapmak istiyoruz. Samsun bölgesindeki bölgesel ve ulusal kalkınmaya okulumuz Muhasebe Finansman alanı olarak katkıda bulunmak ve geleceğin girişimcilerini yetiştirmek istiyoruz. Yürütülecek proje ile okulumuzda öğrenim gören Muhasebe Finansman alanı öğrencilerinin;

 

a)      Sosyal iletişim becerilerini geliştirmek,

b)      Girişimci bir kimlikle okuldan mezun olmalarını sağlamak,

c)      Bölge istihdamına katkıda bulunmak,

d)     Öğrencilerde gelişime ve değişime yatkınlığın artırılması,

e)      Mesleki bilgi ve becerilerinin artması,

f)       KOSGEB sertifikalı girişimcilik kursları almalarının sağlanması,

g)      Rol model olarak iş dünyasından tanınmış işverenlerle okul ortamında öğrencilerin erkenden tanışmalarının sağlanması hedeflenmektedir.

 

Ayrıca; proje ile öğrencilerin,

 

a)    Ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması, yanlış arkadaşlıklar kurmalarının önlenmesi ve zararlı alışkanlıklar edinmelerinin engellenmesi,

b)   Okula olan aidiyetin, akademik ve sosyal başarılarının artırılması, okul devamsızlıklarının azaltılması ile öğrencilerde yeni ilgi alanları oluşturulması.

c)    Okulun akademik eğitimleri dışında öğrencilerimize kişisel gelişim ve girişimcilik alanlarında kariyerlerine katkı sağlamak,

d)   Öğretmenlerin liderlik vasıflarının artması hedeflenmektedir.’’ dedi

 

Projemizde emeği geçenlere teşekkür ederiz.

07-11-201807-11-201807-11-201807-11-2018

Gazipaşa Mahallesi Şht. Adem Yıldız Sokak / Bafra / Samsun - 03625431097 - 03625424526

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.