SAMSUN BAFRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KÂTİPOĞLU’nun ´10 kasım Atatürk´ü Anma Günü´ Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KÂTİPOĞLU’nun  ´10 kasım Atatürk´ü Anma Günü´ Mesajı

      Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimiz’in Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikâlinin 80. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle yâd ediyorum.

       Cumhuriyetimiz’in ilanının 95. yıl dönümünü geride bıraktığımız bugünlerde, Gazi Mustafa Kemal’in bize işaret ettiği “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefi doğrultusunda,  tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

        Kendi millî ve manevî değerlerine sahip çıkan; bilim, kültür ve sanattaki yenilikleri takip eden bir nesil için çabalıyoruz. Atatürk’ün “Gençler! Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.” sözleri ışığındaki nesli yetiştirmek en büyük arzumuzdur.

        Esasen, bu neslin yetişmekte olduğunu ve önüne çıkan her türlü engeli aşıp “dâhilî ve haricî bedhahlara ” hiçbir şekilde izin vermeyeceğini yakın zamanda gördük. Gençlerimiz, 15 Temmuz gecesi demokrasimizi yok etmek ve millet hâkimiyetine son vermek isteyen şer odaklarına karşı kahramanca mücadele etmiştir. Bu mücadele de her türlü takdirin üzerindedir.

        Bundan sonra, Sayın Cumhurbaşkanımız’ın talimatları doğrultusunda, Cumhuriyetimiz’in kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023 için belirlenen hedeflere ulaşma azmiyle Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetini yerine getirme yolunda bir adım daha atmış olacağız.

“10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına,15 Temmuz gazileri başta olmak üzere tüm gazilerimize şükranlarımı sunar; şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim.

 

                                                                                                          Mehmet Ali KÂTİPOĞLU                                                                                                                    .                                                                                                                                                                 Bafra   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gazipaşa Mahallesi Şht. Adem Yıldız Sokak / Bafra / Samsun - 03625431097 - 03625424526

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.