SAMSUN BAFRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KÂTİPOĞLU’nun ´19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´ Kutlama Mesajı;

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KÂTİPOĞLU’nun ´19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´ Kutlama Mesajı;

        Bugün, Mustafa Kemal´in Samsun´da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu´da elden ele, gönülden gönül’e dolaşmasının 99. yıldönümü.

 

     İstiklâl Savaşı’mızı başlatan Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı, aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan ettiği müstesna anlardan biridir.

     19 Mayıs, sadece Türk millî kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır.

   Sevgili gençler,

   Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı 78 milyon vatandaşımızla birlikte coşkuyla, sevinçle kutluyoruz.

  "Siz Türk´e istiklâl aşkını veren, Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin; Siz "Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Seyit Onbaşıların; Siz tarihi tarih yapan Barbarosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların, soyundansınız."

 

     Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.

          Tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olan devletimiz, gelen saldırılara karşı Cumhuriyetin temel değerlerini korumaya sonuna kadar kararlıdır. Bu durumun sonsuza kadar devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

   Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi  Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Gençlerimizin bayramını tebrik ediyor ve tüm vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi iletiyorum.

 

                                                                                                                                                 Mehmet Ali KATİPOĞLU                                                                                                                                                       İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gazipaşa Mahallesi Şht. Adem Yıldız Sokak / Bafra / Samsun - 03625431097 - 03625424526

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.