SAMSUN BAFRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KÂTİPOĞLU’nun ´29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´ Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KÂTİPOĞLU’nun  ´29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´ Mesajı

        29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümünün coşkusunu millet olarak hep birlikte yaşıyoruz.  Demokrasi ve millet iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, milletimizin güçlü varlığı ile sonsuza kadar yaşayacaktır. Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumalı ve demokrasi ruhuyla aydınlanmış bu yolda güçlü adımlarla ilerlemeliyiz. Bu uğurda yürürken asla milli değerlerimizden ödün vermemeli, milli birlik ve beraberliğimizi yüceltmeli ve değerlerimizi yarınlara sağlam olarak teslim etmeliyiz.

          Rabbimize şükürler olsun ki bugün ulaştığımız seviyede Milletimizin ortak eseri olan cumhuriyet kendi özüyle, ruhuyla, gerçek manasıyla yeniden buluşmuştur.

          15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşadık ve gördük ki aziz Türk Milleti, istiklal ve istikbaline göz diken düşmanlarının ve onların işbirlikçi maşalarının her türlü ihanet ve alçaklıklarına karşı aynı kararlılıkta olduğunu ispatlamış; millet olmanın haysiyetini ve devlet olmanın ciddiyetini tüm dünyaya göstermiştir.  İşte bu milli dayanışma ve kardeşlik ruhu ile geleceğimizi hep birlikte muasır medeniyetler seviyesinin de üstünde inşa etmek hepimizin görevidir.

          Bu vesile ile cumhuriyetimizi daha da yücelteceğiz. Onu insanlığın bir umut kaynağı olarak muhafaza ve gerekirse müdafaa edeceğiz. Çünkü biz en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz.

         Cumhuriyetimizin doksan beşinci  yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere canları ve kanlarıyla vatan topraklarını bize emanet bırakan İstiklal Savaşı şehitlerimizle 15 Temmuz Demokrasi Zaferinin aziz şehitlerini, bu uğurda her türlü fedakârlığı göstermiş olan gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde eğilerek yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

 

                                                                                                                              Mehmet Ali KATİPOĞLU                                                                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Gazipaşa Mahallesi Şht. Adem Yıldız Sokak / Bafra / Samsun - 03625431097 - 03625424526

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.