SAMSUN BAFRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KÂTİPOĞLU’nun Yılsonu Mesajı;

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KÂTİPOĞLU’nun  Yılsonu  Mesajı;

 

         2017/2018 ders yılını gerek akademik gerekse sosyal anlamda verimli ve başarılı bir şekilde yaşayarak geride bıraktık. 8 Anaokulumuzda 2246 öğrencimize, 42 İlkokulumuzda 6703 öğrencimize, 36 Ortaokulumuzda 8300 öğrencimize ve 22 Lisemizde 7653 öğrencimize verilen eğitimin gururunu yaşıyoruz. Bu gurur verici tablonun renklerinde hepimizin alın teri var. Çünkü hepimiz, bu zorlu yolculuğun birer paydaşı ve temsilcisiyiz. En küçük bir zaafın, içerde ve dışarda fırsatçıların kötü emellerine hizmet ettiği günümüzde, bu anlamlı görev, kuşkusuz her zaman bizlerin dinamik olmasını zorunlu kılmıştır. O yüzden bugün de yarın da milli bir şuurla gölgesine sığındığımız bayrağımızın hakkını vermeli ve bir hedef belirleyerek üzerimize düşeni yapmalıyız.

Sevgili Öğrenciler;

Her biriniz başarılı olabilmek için elinizden geleni yaptınız. Emeklerinizin ve başarınızın sembolü olan karnelerinizi büyük bir mutlulukla aldınız. Bu eğitim yılında, daha iyiyi, daha güzeli yakalamaya çalıştınız. Bu çalışmalarınız sonucunda almış olduğunuz karneler, başarı ya da başarısızlığın göstergesi değil, kendinizi daha iyi tanımanız ve hayata hazırlanmanız için size sunulan bir fırsattır. Sizlerden, tatil süresince öncelikle sağlığınızı korumanızı, dinlenmenizi, kitap okuyup sosyal faaliyetlerle vaktinizi verimli bir şekilde değerlendirmenizi istiyorum. İlgi alanlarınıza bağlı olarak edebiyatın, sporun, teknolojinin, tarihin, sinemanın, tarihin gizemli dünyalarını keşfedip kendinizi ve geçmişinizi doğru bir şekilde tanımaya ve ifade etmeye çalışınız.  Böylece, yeni öğretim yılına daha dinlenmiş ve daha hazırlık olarak gelebilirsiniz.       

Değerli  velilerimiz;

Bilinmelidir ki millet olarak bizleri sarsan  her hadise, milli eğitimin önemini ve biz eğitimcilerin sorumluluğunu artırmaktadır. Bu sorumluluğu ciddiyet ve kararlılıkla sahiplendiğimiz zaman geleceğimizi arzu edilen ideal gençliğe emanet edebiliriz. Bu konuda sizlere büyük görevler düşüyor. İdaresi, öğretmeni ve öğrencisiyle birer kültür merkezi olan okullarımızdaki faaliyetlerin paydaşı olmanız, hayallerimizi daha kısa sürede gerçeğe dönüştürecektir. Bu bağlamda bizler, milli eğitim işlerini sadece devletin sorumluluğundaki işler olarak tasavvur etmeyelim. Bizim, sizlerin her türlü desteğine ihtiyacımız var. Her şeyden önce çocuğunuzu en iyi sizler tanıyorsunuz. Eğitimcilerimize bu konuda yardımcı olabilir, onlarla işbirliğine gidebilirsiniz. Unutmayınız ki, okullarımızın kapıları sizlere her zaman açık olacaktır.

 Eğitim camiası olarak bizlerin,  puslu olanı aydınlatma, aydınlık olanı da geliştirme misyonuna bağlı olarak durup dinlenme lüksü yoktur. Böyle bir hataya düştüğümüzde toparlanma şansının yıllar a

lacağını hepimiz biliyoruz. Devletlerin yüz yıl sonrasını hesaplayarak yaşadığı bu dünyada, boşa geçirecek zamanın olmadığının farkındayız O sebeple öğrencilerimizin de tatil dönemlerinde dinlenirken zamanı iyi kullanmaları gerektiğinin ayrıca altını çizmek isterim.

       Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İlçemiz genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında özveri ile çalışan okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, okul personellerimize teşekkür ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, selam ve saygılar sunuyorum.

                              

                                                                                                                                                   Mehmet Ali  KATİPOĞLU                                                                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü                                                                                                                 

Gazipaşa Mahallesi Şht. Adem Yıldız Sokak / Bafra / Samsun - 03625431097 - 03625424526

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.