SAMSUN BAFRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minikler Halk Pazarında.

ilçemiz Kızılırmak İlkokulu minikleri, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası nedeniyle halk pazarına giderek alışveriş yaptı. 
Minikler Halk Pazarında.

 

  

3. Sınıf öğrencileri Kemalpaşa Halk Pazarına giderek, halk pazarını görüp orada satışa sunulan ürünler hakkında esnaftan bilgiler aldı. 

Çoğu öğrencinin ilk defa gittikleri halk pazarında ürünleri kontrol etmeleri,  fiyat sormaları, pazarlık yapmaları ve her öğrencinin farklı esnaftan alış veriş yapmaları Kemalpaşa Halk Pazarı esnafı tarafından da hoş karşılandı. 

Halk pazarı esnafı tarafından Kızılırmak İlkokulu öğrencilerimize meyve ikramında bulunuldu. 

Halk pazarı etkinliği ile köyde çiftçilerin yetiştirdiği ürünler ile başka şehirlerden gelen ürünlerin soframıza gelene kadar ki geçirdikleri süreç halk pazarı esnafı tarafından öğrencilere anlatıldı.

Kızılırmak İlkokulu Müdürü Hasan Elagöz, “Öğrencilerimizin evlerine gelen meyve ve sebze çeşitlerinin üretimden başlayarak yaşadıkları serüveni ve satışlarını gerçekleştiği yerleri görmeleri; biriktirdikleri harçlıklarla alış veriş yapıp arkadaşlarına da ikram etmeleri öğrencilerimizin yaparak yaşayarak öğrenmeleri açısından çok verimli olmuştur.”  dedi.

Gazipaşa Mahallesi Şht. Adem Yıldız Sokak / Bafra / Samsun - 03625431097 - 03625424526

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.