SAMSUN BAFRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KATİPOĞLU´nun ´2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Tatili´ Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KATİPOĞLU´nun ´2023-2024 Eğitim- Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Tatili´ Mesajı

11 Eylül 2023 tarihi itibariyle başlayan 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının 1. dönem sonu ara tatiline, Bafra ilçesi olarak yaklaşık 24 bin öğrenci ve 2300 öğretmenimiz ile başlıyoruz. Bugüne kadar olan sürecin bir değerlendirmesi olarak, karnelerimizi alıyoruz. Bu karneler neticede hepimizin ortak karnesidir. Unutmayalım ki bu karnelerde okulun, velinin ve öğrencinin payına düşen sorumluluklar da vardır, geride bıraktığımız dönemin değerlendirmesini herkesin en iyi şekilde yapacağından eminim.

Kendi varlığını geçmişten aldığı güç ve bilinçle koruyan, tüm dünyaya vatan şuurunun nasıl olması gerektiğini öğreten güzel ülkemizin, Cumhuriyete kavuşmasının 100.yılının gururunu yaşıyoruz.

Eğitim ordusu olarak bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün, ´Benim en büyük eserim´ dediği Cumhuriyetimizi, muasır medeniyetler seviyesine çıkarma hedefinden, hatta dünyaya örnek olma azminden bir an olsun vazgeçmeyeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve bu topraklar üzerinde bin yıla yakın yurt tutmuş, kurduğu devletlerle dünyaya hükmetmiş bu aziz milletin emaneti olan Cumhuriyetimize sahip çıkmayı en büyük vazifemiz sayıyoruz.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Karneniz sizin pusulanızdır. Yönünüzü şaşırmadan azimle hedefe gitmeniz için notlarınızı doğru okumalısınız. Kendinize güvenin. Hep daha iyisini yapabileceğinizi unutmayın. Sizler bu toprakların taze tomurcukları, bizim umut ışığımızsınız.

Verimli bir tatil geçirin. Gezin, eğlenin bolca okuyun. İkinci dönemi yenilenmiş ve yeni kararlar almış olarak karşılayın. Okulunuz da sizi en güzel haliyle karşılayacaktır.

 

Değerli Velilerimiz,

Öğrencilerimizin karneleri ikinci dönem için sizlere de fikir verecektir. Her zaman olduğu gibi çocuklarımızın başarılarını destekleyeceğinize ve eksiklikleri gidermede onların yanında olacağınıza inanıyorum. Siz elinden tuttuğunuz sürece o da hedefe yürümekten korkmayacaktır Sizler bizim en büyük ortağımızsınız. İyi ki varsınız.

 

Değerli Öğretmenlerimiz,

Eğitim öğretim yolculuğumuzun rehberleri, deniz fenerlerimiz. Çocuklarımızın hayatlarını güzelleştiriyorsunuz. En iyisi için bıkmadan harcadığınız çaba ve emekleriniz için teşekkür ederim. Sizlerin ehil ellerinde yetişen neslimiz, gurur kaynağımız olacaktır.

Bu vesile ile tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize, aileleri ile birlikte sağlıklı, neşeli, mutlu ve huzurlu tatil geçirmelerini diler, dönem boyunca yararlı ve fedakar çalışmalarından dolayı siz kıymetli öğretmenlerimize teşekkür ederim.

5 Şubat 2024 Pazartesi günü sağlıklı ve mutlu bir şekilde tekrar görüşmek dileğiyle.

 

                                                                                                                                                                       Mehmet Ali KATİPOĞLU              

                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü              

Fatih Mah. Millet Cad. No3, Bafra Kaymakamlığı Binası, Kat2, Bafra/Samsun - 03625431097 03625424526

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.