SAMSUN BAFRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU'nun "18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 109. Yıldönümü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU'nun

 

 

İstiklâl ve istikbal uğruna Kutsal vatanımız için canlarını feda eden her türlü zorluğa ve imkânsızlıklara rağmen tek yürek olarak bütün varlığını siper eden aziz şehitlerimizin 'Şehitler Günü'nü onurla yâd ettiğimiz bugün, aynı zamanda tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin 109. yıldönümünü de büyük bir gururla kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik ve beraberlik içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, uğrunda can vererek vatan yaptığınız ve bugün bizlere armağan ettiğiniz ebediyete kadar koruyacağımız yegâne varlığımızdır.

Millet olarak geçmişte olduğu gibi bugün de vatanımızın, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne yönelen her türlü hain ve alçakça saldırıların karşında bedeli ne olursa olsun tek vücut olarak dimdik durmaya devam edeceğiz. 

Bin yıldır bu vatan toprakları üzerinde birlik, beraberlik ve huzur içinde kardeşçe bir arada yaşamış aziz milletimiz her türlü terör ve tehdittin üstesinden gelecek, hiç kimse ve hiç bir güç milletimizin birliğini, beraberliğini, huzurunu ve kardeşliğini bozamayacaktır. 

 

Milli mücadelenin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale zaferiyle milletimiz; vatan sevgisini, cesaretini, azmini, kahramanlığını ortaya koymuştur. Anadolu'nun sonsuza dek bir Türk yurdu olacağını tüm dünyaya duyuran 18 Mart Çanakkale Zaferi, milleti için savaş meydanında süngüsünü imanının gücüyle birleştirerek korkusuzca çarpışan, çocuk denecek yaşta vatanı için canını hiçe sayarak şehit düşenlerin kahramanlık destanıdır.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 109. yıldönümünde; şehit yakınlarına en derin vefa ve hürmet hislerimizi arz ederken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm kahramanlarımızı bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Mehmet Ali HATİPOĞLU

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Fatih Mah. Millet Cad. No3, Bafra Kaymakamlığı Binası, Kat2, Bafra/Samsun - 03625431097 03625424526

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.